Načitám...

Reference odborníků

Yvona Onderková – Léčebná rehabilitace

Již 23 let provozuji rehabilitační centrum v Olomouci a za tu dobu mi po rukama prošla spousta pacientů. Většina z nich vyhledá naši pomoc kvůli bolesti zad a krční páteře. Odhaduji, že tito pacienti tvoří asi 70 procent všech pacientů, kteří se v našem centru léčí.

Hlavní příčinu tohoto stavu vidím v nedostatku pohybu, sedavém zaměstnání ale také v nevhodně zvolené matraci a polštáři. Lidé chodí na fyzioterapii, na různé obstřiky a magnetické rezonance, kupují si drahé léky a masti, ale do kvalitní matrace a polštáře investuje jen málokdo. Mylně se domnívají, že 10 let stará matrace jim ještě nějaký rok dobře poslouží. Přitom si stačí uvědomit, kolik času denně strávíme odpočinkem v posteli, aby nám bylo jasné, jakou roli pro naše zdraví a náš pohybový aparát hraje kvalita a anatomicky správné tvarování matrace i polštáře.

Já sama jsem si matraci a polštáře od firmy ZAREN koupila asi před půl rokem. Okamžitě po ulehnutí jsem ucítila velký rozdíl ve spánkovém komfortu.

Zdravý spánek je velmi důležitý nejen pro naši páteř, ale také pro celý organismus. Během spánku dochází k celkové regeneraci těla i imunitního systému. Výrobky firmy ZAREN si ze zdravotního hlediska nemůžu vynachválit a proto je doporučuji i našim pacientům.

Yvona Onderková

Yvona Onderková