Odborné reference

Důvěřujte nám, jako již tisíce spokojených zákazníků

5/5
Na základě osobní zkušenosti a zkušeností většího návštěvníků mé horské chalupy, kde jsou tyto výrobky umístěny, Vám sděluji tyto poznatky. 1. Matrace ZAREN 3D Orthopedic – Většina uživatelů včetně mne udávala výrazně menší ranní bolest zad v souvislosti s ležením. – Je tedy zřejmé, že deklarovaná struktura matrace rovnoměrně rozloží tlaky matrace na celé tělo, čímž kopíruje jeho tvar. – Stejný efekt se projevil u dětí klidnějším spánkem bez nočního buzení nebo pláče, tak typické pro malé děti. – Neméně důležitá byla snadnější schopnost spát většinu času na boku, což u některých jedinců eliminovalo vedlejší, nepříliš příjemný produkt spánku „chrápání“ – U jednoho alergika s atopickým ekzémem, který se navíc v noci hodně potí, jsem dostal informaci, že v noci neměl žádnou alergickou rýmu a méně se potil, takže se skvěle vyspal. To dle jeho prohlášení není v cizím prostředí tak časté. 2. Polštář ZAREN Memory Natur – Prakticky všichni udávají velmi pohodlné spaní na zádech i na boku bez toho, že by se budili bolestmi krční páteře nebo občasnými neurologickými projevy /brnění v oblasti horních končetin, nebo tzv. přeležením/ – Nikdo z mých přátel nezaznamel potivost v oblasti hlavy nebo krku, což bylo zvláště příjemné pro dva z nich , kteří tyto vedlejší negativní obtíže ve spánku často pociťují. – Tvar polštáře, jeho propustnost a ideální poddajnost dle váhy hlavy umožní mít hlavu ve správné rovině v poloze na boku nebo ve fyziologické lordóze v poloze na zádech. Tím zamezuje výše uvedeným obtížím. Celkový dojem: Používám těchto matrací a polštáře získáte velmi příjemný spánek bez rušivých elementů. Primář MUDr. Pavel Hroch, Ortopedicko-traumatologické oddělení, Oblastní nemocnice Rychnov nad Kněžnou a.s.
mudr hroch
MUDr. Pavel Hroch
Primář ortopedicko-traumatologické oddělení
5/5
Před časem jsem si od obchodního zástupce zakoupil výrobky značky ZAREN, konkrétně matrace, přikrývku a infrapodložku. Zjistil jsem, že výrobky ZAREN jsou pro mě a mou rodinu opravdu přínosem a proto jsem se rozhodl vám napsat referenci. Ortopedická matrace: tuto matraci mohu jako lékař jen doporučit, protože má všechny předpoklady pro zdravé spaní. Z mého pohledu je zcela jistě nejvhodnější matrací, na kterou jsem dosud narazil, protože dokonale kopíruje tělo, drží ho v přirozené poloze a nedeformuje moji páteř. Po probuzení nepociťuji bolest zad, kloubů, ani trnutí nohou. Infrapodložka: na podložce oceňuji to, že k jejímu používání si nemusím hledat čas navíc, ale můžu ji používat v průběhu spánku, při odpočinku, při četbě. Podložka zlepšuje prokrvení organismu, metabolismus a pozitivně působí na nervovou soustavu. Přikrývka Exclusive: nicky látka, ze které je tato přikrývka vyrobena, udržuje fajn tělesnou teplotu a zabraňuje prochladnutí nebo i přehřátí. Přikrývku jsem si velmi oblíbil pro její úžadně příjemný materiál, který mě teď v zimě opravdu zahřeje. Výrobky ZAREN vřele doporučuji všem svým známým, pacientům a také sportovcům, se kterými přicházím do každodenního kontaktu při své praxi ortopeda ve Fakultní nemocnici v Olomouci (včetně privátních praxí)
mudr holibka
MUDr. Radomír Holibka, Ph.D.
5/5
Kvalitní spánek patří mezi základní životní potřeby. Regenerovat rychle organizmus po prodělaném dni je velice důležité. Kvalitní spánek je důležitý i pro lidí, kteří mají některé civilizační problémy, mezi které nepochybně patří bolesti zad. S tímto aspektem jsem přistupoval k testování matrace Zaren 3D – Orthopedic. První velkou výhodou je již velmi dobrá skladovatelnost, kdy se matrace dají srolovat a vejdou se bez potíží do osobního automobilu. Matrace k sobě dokonale pasují a nemají k sobě žádný posun. Po 24 hod. přípravě, kdy dojde k optimální náplní vzduchem se staně matrace ideálně pružnou s dokonalým tvarováním dle těla ležícího. Během mé kariéry lékaře národního fotbalového týmu jsem spal v mnoha desítkách špičkových hotelů a těžko bych hledal kvalitnější matrace než tyto zkoušené. Sám mám též často bolesti v zádech a jsem proto velice citlivý na kvalitu matrací. Na těchto matracích jsem měl potíže minimální. Závěrem musím konstatovat, že uvedené matrace jsou velice kvalitní a byl jsem s nimi velice spokojen.
mudr krejci
MUDr. Petr Krejčí
Lékař české fotbalové reprezentace
5/5
Ve své praxi spondylochirurga a ortopeda se denně setkávám s lidmi s bolestmi pohybového aparátu, zejména páteře. Tyto obtíže denně řešíme operačně. Víme ovšem, že základem je prevence, cvičení a zdravý spánek. Jelikož naše populace je v zásadě málo pohyblivá nechce aktivně sportovat a cvičit, zbývá nám zdravý spánek. Před časem jsem pro svoji rodinu zakoupil ortopedické matrace ZAREN. Již po první noci jsem na vlastním těle pocítil výrazný ústup ranních bolestí a omezení hybnosti. Je jasně patrné, že tato matrace skvěle podporuje postavení páteře jak při lehu na zádech, tak zejména na boku, kdy je trvale páteř v přímém postavení. Je to zatím nejlepší matrace, kterou jsem měl možnost vyzkoušet. Výrobky ZAREN, zejména matrace se kterou mám vlastní zkušenost, nyní doporučuji svým známým a i pacientům s onemocněním páteře, se kterými jsem v každodenním kontaktuna Klinice Ortopedie a Traumatologie pohybového Aparátu FN Plzeň.
mudr zeman
MUDr. Jaroslav Zeman
Vedoucí lékař JIP ortopedie FN Plzeň

Zákaznické recenze

Příjemní lidé a dokonce i skladníci byli ochotní a zboží donesli až do auta. Super😉
5/5

Michal Gaďurek

Skvělé výrobky za super ceny. Maximální spokojenost.
5/5

Hana Vyhnalkova

Všechny Vaše produkty jsou skvělé. Fungují jak mají i po více jak 15 letech! Celá rodina si vše vychvaluje.
5/5

Miloslav Procházka

Měl jsem bolestivé problémy s kříži a bedry. Díky Zarenu už nemám. Top kvalita a užitek pro zdravý spánek.
5/5

Daniel Tichý

Používáme polštáře a matrace, jsme velmi spokojeni. Cena odpovídající kvalitě produktu.
5/5

Helena Morávková

O výměně matrací jsem uvažovala 2 roky a protože jsem sice dáma v nejlepším věku, ale „teta Opatrná“, prochodila jsem spoustu spánkových studií, přečetla si litanie rad, jak vybrat tu „správnou“ matraci a prošla stádii od ‚nejsem blázen, za matraci tolik peněz!‘ po ‚vždyť makám jako šroubek, proč bych si špičkovou matraci nemohla koupit!‘. Pak jsem jednou zajela na návštěvu ke kamarádce a po víkendu vstala bez bolesti v zádech. Ne že bych chtěla šmírovat, ale podívat jsem se musela… 😉! Matrace Zaren. Pak už to šlo rychle. Zavolala jsem do firmy Zaren, odmítla nabídnuté předvedení matrace, protože mně stačí vlastní zkušenost, dohodla rozměry a matrace mám doma. Já mám ráda teplo, spím na zimní straně s merinem, manžel má letní stranu. Holt my holky to máme jinak 😊. Vážení v Zarenu, děkuji za skvělý přístup k zákazníkovi, rychlé doručení a hlavně za výborné matrace. Ať se daří a přeji hodně spokojených zákazníků 😇!
5/5

Milada Bencajova

Děkujeme máme polštáře už od roku 2018 a dnes kupujeme dětem.
5/5

Jindřiška Mutinová

Výrobky Zaren používám již 4roky a jsem s nimi maximálně spokojena, plně doporučuji.
5/5

Kamila Halamíčková