Odborné reference

Důvěřujte nám, jako již tisíce spokojených zákazníků

5/5
Na základě osobní zkušenosti a zkušeností většího návštěvníků mé horské chalupy, kde jsou tyto výrobky umístěny, Vám sděluji tyto poznatky. 1. Matrace ZAREN 3D Orthopedic – Většina uživatelů včetně mne udávala výrazně menší ranní bolest zad v souvislosti s ležením. – Je tedy zřejmé, že deklarovaná struktura matrace rovnoměrně rozloží tlaky matrace na celé tělo, čímž kopíruje jeho tvar. – Stejný efekt se projevil u dětí klidnějším spánkem bez nočního buzení nebo pláče, tak typické pro malé děti. – Neméně důležitá byla snadnější schopnost spát většinu času na boku, což u některých jedinců eliminovalo vedlejší, nepříliš příjemný produkt spánku „chrápání“ – U jednoho alergika s atopickým ekzémem, který se navíc v noci hodně potí, jsem dostal informaci, že v noci neměl žádnou alergickou rýmu a méně se potil, takže se skvěle vyspal. To dle jeho prohlášení není v cizím prostředí tak časté. 2. Polštář ZAREN Memory Natur – Prakticky všichni udávají velmi pohodlné spaní na zádech i na boku bez toho, že by se budili bolestmi krční páteře nebo občasnými neurologickými projevy /brnění v oblasti horních končetin, nebo tzv. přeležením/ – Nikdo z mých přátel nezaznamel potivost v oblasti hlavy nebo krku, což bylo zvláště příjemné pro dva z nich , kteří tyto vedlejší negativní obtíže ve spánku často pociťují. – Tvar polštáře, jeho propustnost a ideální poddajnost dle váhy hlavy umožní mít hlavu ve správné rovině v poloze na boku nebo ve fyziologické lordóze v poloze na zádech. Tím zamezuje výše uvedeným obtížím. Celkový dojem: Používám těchto matrací a polštáře získáte velmi příjemný spánek bez rušivých elementů. Primář MUDr. Pavel Hroch, Ortopedicko-traumatologické oddělení, Oblastní nemocnice Rychnov nad Kněžnou a.s.
mudr hroch
MUDr. Pavel Hroch
Primář ortopedicko-traumatologické oddělení
5/5
Před časem jsem si od obchodního zástupce zakoupil výrobky značky ZAREN, konkrétně matrace, přikrývku a infrapodložku. Zjistil jsem, že výrobky ZAREN jsou pro mě a mou rodinu opravdu přínosem a proto jsem se rozhodl vám napsat referenci. Ortopedická matrace: tuto matraci mohu jako lékař jen doporučit, protože má všechny předpoklady pro zdravé spaní. Z mého pohledu je zcela jistě nejvhodnější matrací, na kterou jsem dosud narazil, protože dokonale kopíruje tělo, drží ho v přirozené poloze a nedeformuje moji páteř. Po probuzení nepociťuji bolest zad, kloubů, ani trnutí nohou. Infrapodložka: na podložce oceňuji to, že k jejímu používání si nemusím hledat čas navíc, ale můžu ji používat v průběhu spánku, při odpočinku, při četbě. Podložka zlepšuje prokrvení organismu, metabolismus a pozitivně působí na nervovou soustavu. Přikrývka Exclusive: nicky látka, ze které je tato přikrývka vyrobena, udržuje fajn tělesnou teplotu a zabraňuje prochladnutí nebo i přehřátí. Přikrývku jsem si velmi oblíbil pro její úžadně příjemný materiál, který mě teď v zimě opravdu zahřeje. Výrobky ZAREN vřele doporučuji všem svým známým, pacientům a také sportovcům, se kterými přicházím do každodenního kontaktu při své praxi ortopeda ve Fakultní nemocnici v Olomouci (včetně privátních praxí)
mudr holibka
MUDr. Radomír Holibka, Ph.D.
5/5
Kvalitní spánek patří mezi základní životní potřeby. Regenerovat rychle organizmus po prodělaném dni je velice důležité. Kvalitní spánek je důležitý i pro lidí, kteří mají některé civilizační problémy, mezi které nepochybně patří bolesti zad. S tímto aspektem jsem přistupoval k testování matrace Zaren 3D – Orthopedic. První velkou výhodou je již velmi dobrá skladovatelnost, kdy se matrace dají srolovat a vejdou se bez potíží do osobního automobilu. Matrace k sobě dokonale pasují a nemají k sobě žádný posun. Po 24 hod. přípravě, kdy dojde k optimální náplní vzduchem se staně matrace ideálně pružnou s dokonalým tvarováním dle těla ležícího. Během mé kariéry lékaře národního fotbalového týmu jsem spal v mnoha desítkách špičkových hotelů a těžko bych hledal kvalitnější matrace než tyto zkoušené. Sám mám též často bolesti v zádech a jsem proto velice citlivý na kvalitu matrací. Na těchto matracích jsem měl potíže minimální. Závěrem musím konstatovat, že uvedené matrace jsou velice kvalitní a byl jsem s nimi velice spokojen.
mudr krejci
MUDr. Petr Krejčí
Lékař české fotbalové reprezentace
5/5
Ve své praxi spondylochirurga a ortopeda se denně setkávám s lidmi s bolestmi pohybového aparátu, zejména páteře. Tyto obtíže denně řešíme operačně. Víme ovšem, že základem je prevence, cvičení a zdravý spánek. Jelikož naše populace je v zásadě málo pohyblivá nechce aktivně sportovat a cvičit, zbývá nám zdravý spánek. Před časem jsem pro svoji rodinu zakoupil ortopedické matrace ZAREN. Již po první noci jsem na vlastním těle pocítil výrazný ústup ranních bolestí a omezení hybnosti. Je jasně patrné, že tato matrace skvěle podporuje postavení páteře jak při lehu na zádech, tak zejména na boku, kdy je trvale páteř v přímém postavení. Je to zatím nejlepší matrace, kterou jsem měl možnost vyzkoušet. Výrobky ZAREN, zejména matrace se kterou mám vlastní zkušenost, nyní doporučuji svým známým a i pacientům s onemocněním páteře, se kterými jsem v každodenním kontaktuna Klinice Ortopedie a Traumatologie pohybového Aparátu FN Plzeň.
mudr zeman
MUDr. Jaroslav Zeman
Vedoucí lékař JIP ortopedie FN Plzeň

Zákaznické recenze

Příjemní lidé a dokonce i skladníci byli ochotní a zboží donesli až do auta. Super????
5/5

Michal Gaďurek

Skvělé výrobky za super ceny. Maximální spokojenost.
5/5

Hana Vyhnalkova

Všechny Vaše produkty jsou skvělé. Fungují jak mají i po více jak 15 letech! Celá rodina si vše vychvaluje.
5/5

Miloslav Procházka

Měl jsem bolestivé problémy s kříži a bedry. Díky Zarenu už nemám. Top kvalita a užitek pro zdravý spánek.
5/5

Daniel Tichý

Používáme polštáře a matrace, jsme velmi spokojeni. Cena odpovídající kvalitě produktu.
5/5

Helena Morávková

O výměně matrací jsem uvažovala 2 roky a protože jsem sice dáma v nejlepším věku, ale „teta Opatrná“, prochodila jsem spoustu spánkových studií, přečetla si litanie rad, jak vybrat tu „správnou“ matraci a prošla stádii od ‚nejsem blázen, za matraci tolik peněz!‘ po ‚vždyť makám jako šroubek, proč bych si špičkovou matraci nemohla koupit!‘. Pak jsem jednou zajela na návštěvu ke kamarádce a po víkendu vstala bez bolesti v zádech. Ne že bych chtěla šmírovat, ale podívat jsem se musela… ????! Matrace Zaren. Pak už to šlo rychle. Zavolala jsem do firmy Zaren, odmítla nabídnuté předvedení matrace, protože mně stačí vlastní zkušenost, dohodla rozměry a matrace mám doma. Já mám ráda teplo, spím na zimní straně s merinem, manžel má letní stranu. Holt my holky to máme jinak ????. Vážení v Zarenu, děkuji za skvělý přístup k zákazníkovi, rychlé doručení a hlavně za výborné matrace. Ať se daří a přeji hodně spokojených zákazníků ????!
5/5

Milada Bencajova

Děkujeme máme polštáře už od roku 2018 a dnes kupujeme dětem.
5/5

Jindřiška Mutinová

Výrobky Zaren používám již 4roky a jsem s nimi maximálně spokojena, plně doporučuji.
5/5

Kamila Halamíčková